Mjekja Dafina Krasniqi ndihmon 20 familje nga Prishina dhe Fushë Kosova për Bajram

HomeAktualitet

Mjekja Dafina Krasniqi ndihmon 20 familje nga Prishina dhe Fushë Kosova për Bajram

Doktoresha Dafina Krasniqi, përpos që ushtron profesionin e saj me mjaft zell për pacientët e saj, humanitetin sot ajo e ka treguar në formë të tjetër.

Krasniqi sot ka ndërmarrë një aksion humanitar me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Doktoresha nga Fushë Kosova me iniciativën e saj, ka shpërndarë pako ushqimore për 20 familje nga Prishtina dhe Fushë Kosova.

“Afrimi i një feste sikur Bajrami , simbolizohet në mënyrë të veçantë me ofrimin e diçkaje, sado modeste , për ata që më pak kanë.
Mjafton një buzëqeshje ta sho te kto familje i ndajta disa orë nga dita ime e ster ngarkuar dhe me pako ushqimore për të shkuar tek njerëzit në nevojë dhe për tu dhënë atyre disa çaste lumturie. Ka disa emocione të cilat nuk përshkruhen me fjalë andaj
“Askush nuk është varfëruar nga bamirësia. Çdo kontribut i joni se bashku bën të mundur ndryshimin e jetës së një njeriu,
Mirenjohje dhe falenderim publik per ata qe me perkrahen per ti ndihmuar keto familje ne Komunen e FusheKosoves dhe Prishtines
Dhe se bashku ja dolem se bashku me Spitalin Amerikan,Depo farmaceutike sante farm dhe barnatore Joni
Dhe mango expres”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0