Miratohet projektligji që mundëson tërheqjen e 10 përqindëshit të kursimeve nga Trusti

HomeEkonomi

Miratohet projektligji që mundëson tërheqjen e 10 përqindëshit të kursimeve nga Trusti

Qeveria, në mbledhjen e 15-të, të mërkuren, ka miratuar projektligjin për rimëkëmbje ekonomike.

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka thënë se përmes këtij projektligji plotësohen dhe ndryshohen disa ligje të tjera.

Sipas Bajramit, përmes plotësimeve të bëra qytetarëve te Kosovës do t’iu mundësohet tërheqja e kursimeve prej 10 përqind nga Trusti pensional.

Në anën tjëtër, projektligjin për rimëkëmbjen ekonomike kryeministri Hoti e cilësoi kryesor për zbatimin e pakos së rimëkëmbjes ekonomike.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0