Ministrja Bajrami tregon se a do të dalin nga 170 euro për punëtorët e sektorit privat

HomeAktualitet

Ministrja Bajrami tregon se a do të dalin nga 170 euro për punëtorët e sektorit privat

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka bërë të ditur se pakoja emergjente fiskale, e miratuar nga Qeveria “Kurti”,do të implementohet në tërësi.

Ajo në Komisionin për Buxhet, ka thënë se gjatë dy ditëve të kaluara, me qindra kërkesa për ekzekutim pagash për punëtorët e sektorit privat.
“Komisioni ndërministror është duke e bërë verifikimin.

Dje dhe para dy ditësh është bërë pagesa për 50 për qind e mbulimit të qirasë. Ne duhet të gjejmë mjete përmes implementimit të buxhetit në mënyrë që kjo pako të implementohet e tëra”, ka thënë ajo.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0