Miliarderi kosovar ndërton “Sarandën” edhe në Kazakistanin e largët (Foto)

HomeAktualitet

Miliarderi kosovar ndërton “Sarandën” edhe në Kazakistanin e largët (Foto)

Miliarderi shqiptar Behgjet Pacolli ndërton “Sarandën” edhe në Kazakistanin e largët.

Përmes një postimi në Facebook, teksa krenohet me këtë projekt, Pacolli jep edhe arsyet pse zgjodhi ta pagëzojë me këtë emër, përcjell Ora News.
“Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku do të vendoseshin kazakët e pasur. Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!“, shkruan Pacolli në postimin e tij të rradhës në Facebook.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0