Meliza Haradinajt i ha kohet Facebook-u, Policia angazhon në hetim Njësinë e Krimeve Kibernetike

HomeAktualitet

Meliza Haradinajt i ha kohet Facebook-u, Policia angazhon në hetim Njësinë e Krimeve Kibernetike

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, ka qenë dje cak i një su lmi kibernetik.

Kryediplomates kosovare gjatë pasdites së djeshme i është ha kuar llogaria e saj në Facebook.

Si rrjedhojë, ajo nuk ka pasur qasje në Facebook.

E në lidhje me këtë, policia ka njoftuar se është aktivizuar edhe Njësia e Kri meve Kibernetike si dhe prokurori i Shtetit.

“Ankuesja f/k ka raportuar se nuk ka qasje në llogarinë e Facebookut, llogaria është hak uar. Në lidhje me rastin është njoftuar njësia e Kri meve Kibernetike dhe prokurori i shtetit”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0