Mehmeti: Në LDK janë dy rryma: njëra pro Kurtit, dhe tjetra pro Thaçit

HomePolitike

Mehmeti: Në LDK janë dy rryma: njëra pro Kurtit, dhe tjetra pro Thaçit

Deklarata e djeshme e Vjosa Omsanit lidhur me afërsinë e saj me Albin Kurtin dhe divergjencat e mëdha që ka me Hashim Thaçin, është edhe një mesazh për kryesine e LDK-së, që në rast se bëjnë koalicion me partitë e PAN, ajo do të largohet nga posti i Kryetares së Kuvendit.

Kështu ka vlerësuar analisti politik Faton Mehmeti i cili në një prononcim për gazetën “Bota sot” ka thënë se Vjosa është e vetëdijshme se ka një mbështetje popullore, andaj e ka guximin për të bërë deklaratat të tilla, e të cilat tashmë po tregojnë se në LDK janë dy rryma: njëra pro Kurtit dhe tjetra pro Thaçit.

Sipas tij, duke ditur se Thaçi është personi më antipopullor në Kosovë, dhe pjesa që e mbështet atë brenda LDK-së natyrisht se është në disavantazh karshi Vjosës që mbështet Kurtin.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0