Mediat në Serbi: Lidhja e Albin Kurtit me vajzën e ish-ministrit serb, Lidija Sokolovic, arsyeja që lideri i VV-së nuk ishte vra.rë në burg

HomePolitike

Mediat në Serbi: Lidhja e Albin Kurtit me vajzën e ish-ministrit serb, Lidija Sokolovic, arsyeja që lideri i VV-së nuk ishte vra.rë në burg

Ish-shefi i Policisë në Beograd, Marko Nicoviç ka zbuluar se si Albin Kurti ishte në lidhje dashurie me vajzën e ish-ministrit të Brendshëm, Zoran Sokolovic, Lidija Sokolovic.

Zoran Sokolovic ka qenë ministër gjatë kohës kur në krye të Serbisë ishte kasapi i Ballkanit, Slobodan Millosheviq.

Lidhja e Kurtit me vajzën e ish-ministrit ishte gjatë viteve 90-ta, shkruan mediumi serb ‘Kurir’.

Sipas Nicoviç, kjo lidhje dashurie më vonë ia shpëton kohën dhe i jep siguri Kurtit në burg.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0