Me shpejtësi të çm endur e shoferë të d ehur në timon, policia bën ‘n amin’ gjatë natës (VIDEO)

HomeAktualitet

Me shpejtësi të çm endur e shoferë të d ehur në timon, policia bën ‘n amin’ gjatë natës (VIDEO)

Një aksion ‘blic’ i Policisë Rrugore në Tiranë në rrugën Sauk-Teg, i ka kushtuar shtrenjtë 20 shoferëve që shk elën rregullat e qarkullimit, të cilëve iu janë pezulluar patentat janë dërguar në Komision pasi janë kapur me shpejtësi tej normave.

Nga kontrolli me radar, policia thotë se janë regjistruar shpejtësi nga 138 km/h – 168 km/h në aksin Sauk – Teg, shpejtësi që vr.asin jetën. Bëhet me dije se 10 patenta janë hequr për shpejtësi tej normave të lejuara dhe 10 për drejtim mjeti nën efektin e alk.oolit apo në gjendje të de.hur.
Policia thotë se ka arrestuar 4 drejtues mjetesh, nga të cilët 3 për drejtim mjeti në gjendje të d.ehur dhe 1 që drejtonte mjetin pa Leje Drejtimi.

https://www.facebook.com/policiashtetitshqiptar/videos/1073390439760434/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0