“Mbani distancë, mbani maska, virusi akoma është në mesin tonë”

HomeShendeti

“Mbani distancë, mbani maska, virusi akoma është në mesin tonë”

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Pubike të Kosovës u bën thirrje qytetarëve që të vazhdojnë të respektojnë rekomandimet për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Ata me anë të një njoftimi në rrjetin social Facebook që të vazhdohet të mbahet distanca fizike dhe mbajtja e maskave.

“Lani duart me kujdes disa herë në ditë nga 20-30 sekonda! Virusi akoma gjendet në mesin tonë. Lehtësimi i lëvizjes nuk nënkupton mosrespektimin e rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe Ministrisë së Shëndetësisë”.

“Lehtësimi i masave është bërë për të na bërë më të përgjegjshëm. Nëse nuk do t’ përmbahemi rekomandimeve jemi të detyruar të vazhdojmë me këto masa”, thuhet në njoftim.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0