Mbajtja e dasmave me 50 persona: Remzie Osmani e quan absurde dhe të palogjikë, idenë e Armend Zemajt

HomeAktualitet

Mbajtja e dasmave me 50 persona: Remzie Osmani e quan absurde dhe të palogjikë, idenë e Armend Zemajt

Dasmat këtë vit janë anuluar si shkak i virusit korona.Këngëtarët, Remzie Osmani dhe Nexhat Osmani janë prononcuar në Prive për dasmat që nuk do të mbahen, çka mendojnë ata, shkruan portali Gazetalajmi.

Përveç tjerash, këngëtarja Remzie Osmani e komentoj edhe idenë e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj për mbajtjen e dasmave me 50 persona.

‘Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj theksoi se ndalohen tubimet me më shumë se 50 persona në një konferencë për media’.
Këngëtarja e quajti absurde idenë e ministrit, madje edhe të pa logjikë. ‘Ka ardhur një urdhër që vetëm 50 veta me qenë në dasëm kjo është absurde nuk ka logjik fare sepse ndodh që një familje i ka 50 anëtar. Ne shqiptarët jemi mësu me pas dasma ma t’mëdhaja edhe nuk e di qysh do shkoj, me hajër’, tha ajo.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0