Matthew Palmer dhe Miroslav Lajçak shkojnë bashkë te Vjosa Osmani

HomeAktualitet

Matthew Palmer dhe Miroslav Lajçak shkojnë bashkë te Vjosa Osmani

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin, Matthew Palmer dhe Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak kanë shkuar së bashku në Presidencë, ku janë pritur nga presidentja Vjosa Osmani.

Palmer dhe Lajçak paraprakisht janë takuar me krerët e opozitës.

Ata do të qëndrojnë për dy ditë në Kosovë, ndërsa nesër do ta mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Ata do të qëndrojnë për dy ditë në Kosovë, ndërsa nesër do ta mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0