Marrëveshje sekrete shkëmbimi territoresh mes Vuçiç e Thaçit”, Presidenti serb i përgjigjet Kurtit: Nuk ekziston, këto janë teori konspirative

HomePolitike

Marrëveshje sekrete shkëmbimi territoresh mes Vuçiç e Thaçit”, Presidenti serb i përgjigjet Kurtit: Nuk ekziston, këto janë teori konspirative

Vuçiç ka thënë se nuk ekziston një marrëveshje e tillë për të cilën pretendon Albin Kurti, duke thënë më tej se me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, ka kohë që s’ka pasur diskutime serioze.

“Unë s’kam pasur një bisedë serioze me Hashim Thaçin, dhe s’e mbaj mend herën e fundit kur e kam bërë një gjë të tillë.”- ,ësohet të ketë thënë Vuçiç.

Vuçiç është shprehur se akuzat e Kurtit janë“teori absurde konspirative” dhe se këto deklarime i sheh si pjesë të luftës së kreut të Lëvizjes Vetëvendosje me Presidentin Thaçi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0