“Liria ka emër” – rrëfimi i Ilir Morinës, si iu bashkua UÇK-së që në moshën 17 vjeçare

HomeAktualitet

“Liria ka emër” – rrëfimi i Ilir Morinës, si iu bashkua UÇK-së që në moshën 17 vjeçare

Ilir Morina, ishte vetëm 17 vjeçar kur iu kishte bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kryetari i BDI-së në Maqedoni, Ali Ahmeti, ka publikuar një video të Ilir Morinës, i cili rrëfen momente të vështira gjatë lu ftës në Kosovë.
“LIRIA KA EMËR: Ilir Morina ishte 17 vjeç kur iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Moshë e re, por shtypja që po i bëhej popullit të Kosovës nga regjimi i Millosheviqit e kishte pjekur atë para kohe. Mes lotësh, tregon momentet e rënda të humbjes së shokëve dhe forcën e madhe që djemtë dhe vajzat e Kosovës kishin për të vazhduar tutje”, ka shkruar Ahmeti.

“Ai pa me sytë e tij fëmijë, gra dhe pleq të mas akruar e të dj egur. “Ndërsa sot, neve na aku zojnë për kr ime”. Shikojeni dhe shpërndajeni këtë rrëfim për të vërtetën e Kosovës. #LiriaKaEmer LIRIA KA EMER”, shtoi ai. /Insajderi.org

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0