Lëkundje tërmeti afër Shqipërisë, ja magnituda dhe epiqendra

HomeAktualitet

Lëkundje tërmeti afër Shqipërisë, ja magnituda dhe epiqendra

Rrjeti sizmologjik telemetrik me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mirëmbajtur nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyroe në Shkup, sot në ora 13:31, regjistroi një tërmet.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 120 km në juglindje të Shkupit, gjegjësisht në Pehçevë.
Tërmeti ishte me fuqi 3.4 shkallë Rihter dhe u ndie nga popullata në Pehçevë, Dellçevë dhe zonën përreth me një intensitet prej III gradë sipas shkallës makroseizmike Evropiane./albeu

Tërmeti ishte me fuqi 3.4 shkallë Rihter dhe u ndie nga popullata në Pehçevë, Dellçevë dhe zonën përreth me një intensitet prej III gradë sipas shkallës makroseizmike Evropiane./albeu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0