LDK thonë se kanë gati pakon për shpëtimin e ekonomisë: Aprovohet në ditët e para të qeverisë

HomePolitike

LDK thonë se kanë gati pakon për shpëtimin e ekonomisë: Aprovohet në ditët e para të qeverisë

Lidhja Demokratike e Kosovës po thotë se e kanë gati planin qeverisës.Arben Gashi nga kjo parti, ka thënë se ky plan pritet të finalizohet në dy ditët e ardhshme.
Ai po ashtu kanë thënë se janë në përgatitje të pakos ekonomike, e cila siç u shpreh Gashi do të aprovohet në ditët e para të Qeverisë.

“Jemi në fazën finale të planit qeverisës dhe pakos ekonomike që pritet të aprovohet në ditët e para të Qeverisë së re. Hoti është i gatshëm të marrë përsipër trajtimin e këtyre problemeve”, u shpreh ai.Këto komente ai i bëri pas dorëzimit në Kushtetuese të komenteve lidhur me dekretimin e Hotit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0