LDK e para në sondazhe, vjen reagimi i ish-mjekut të UÇK-së, “godet” partinë e Mustafës

HomePolitike

LDK e para në sondazhe, vjen reagimi i ish-mjekut të UÇK-së, “godet” partinë e Mustafës

LDK e para në sondazhe, vjen reagimi i ish-mjekut të UÇK-së, “godet” partinë e Isa Mustafës

Një faqe e LDK-së me emrin (LDK – Traditë dhe Vizon), ka publikuar një tjetër sondazh, ku sipas tyre, partia e Isa Mustafës prinë bindshëm e para.

Ndaj këtij sondazhi ka reaguar duke ironizuar ish-mjeku i UÇK-së, Liri Loshi, përcjell “Bota sot”.

Sipas Loshit, LDK-ja të dalë e para është kur rezultatet numërohen nga fundi.

Ja shkrimi i tij:

LDK-ja paska dalë e para në sondazhet e fundit. Ky është një lajm i mirë për partitë tjera politike, por jo edhe për LDK-në. Sepse, e vetmja mënyrë që LDK-ja të dalë e para është kur rezultatet numërohen nga fundi!

Deri tash këtë pozicion e ka pasur NISMA, por meqë ajo më nuk ekziston, vendin e saj duhet ta zërë AAK-ja.

Të shpresojmë pra, se LDK-ja edhe më tutje do të jetë e dyta nga fundi, jo e para

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0