“Largojini njerëzit nga aty”, sizomologu thirrje urgjente: Po ndodh fenomeni i pazakonte

HomeAktualitet

“Largojini njerëzit nga aty”, sizomologu thirrje urgjente: Po ndodh fenomeni i pazakonte

Akis Tselentis, kreu i Institutit të Gjeodinamikës në Athinë ka bërë një parashikim të fr ikshëm në lidhje me ishullin Samos në Greqi, pas tërmetit shk atërrues që go diti Turqinë dhe këtë ishull në 30 tetor.

Ai ka kërkuar që të largohen të gjitha banorët e ishullit, pasi pritet që një tërmet më i fuqishëm se 6.4 ballë të go dasë sërish këtë zonë.
“Mos i lini njerëzit që të presin vde kjen aty”, është shprehur ai për mediet greke, me deklaratën që është shoqëruar me shumë reagime në Greqi.

“Ështe krejtësisht e pazakontë që një tërmet me forcë 6.4 të shkallës Rihter të ketë këto pasgo ditje. Parashikoj një tërmet tjetër edhe më të fuqishëm referuar këtyre të dhënave”, tha sizmiologu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0