LAJMI I FUNDIT: Vd.es edhe një qytetar nga COVID 19

HomeAktualitet

LAJMI I FUNDIT: Vd.es edhe një qytetar nga COVID 19

Edhe një person ka vde.kur si pasojë e koronavirusit në Kosovë.Këtë e konfirmoi Drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë, Besa Kuqi.
Postimi i plotë:

Me keqardhje ju njoftoj se edhe njē qytetar humb betejen me #COVID19 nga qyteti i Therandēs, S.K, i testuar pozitiv me 24 korrik dhe i hospitalizuar ne Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit. Ngushëllimet më të sinqerta familjes. Edhe 32 qytetarë tē komunēs tonē po e vazhdojnë betejen me këtë virus te msheftë për jetë normale. Ju lutem, rriteni kujdesin, mbajeni diatancën, bajeni maskën, mbajeni higjienën dhe zbatoni masat mbrojtëse kundër #COVID19!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0