LAJMI I FUNDIT! Kryeministri Avdullah Hoti kërc ënohet me vd ekje

HomePolitike

LAJMI I FUNDIT! Kryeministri Avdullah Hoti kërc ënohet me vd ekje

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është kërc ënuar me dj egie, pasi gjatë ditës së sotme paralajmëroi mbyllje totale të vendit, sepse rastet me Covid-19 po rriten.

Hoti përmes një postimi tha se institucionet tona po bëjnë të gjitha veprimet e nevojshme, por na duhet kujdes maksimal dhe solidaritet i plotë për të evituar mbylljen totale, e kjo deklaratë e ka irrituar një qytetar.

R.H (emër i njohur për redaksinë) në një medium që e ka shpërndarë lajmin e kryeministtit Hotit, ka thënë: “Un jam qaj i Pari që ka me ardh midis qeveris me ta shti fl aken me ta q… at gjak Mutit qe ki maje men ko mu ba Kurban i shqiptarve provo mbylle venin“.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0