LAJMI I FUNDIT: 6 vd ekje brenda 24 orëshit të fundit në Kosovë

HomeAktualitet

LAJMI I FUNDIT: 6 vd ekje brenda 24 orëshit të fundit në Kosovë

IKShPK sapo ka publikuar rastet me Covid-19.Në 24 orëshin e fundit kan humbur jetën 6 persona nga koronavirus.

Postimi i plotë:

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 534 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 141 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vde kjes me SARS CoV-2 pozitiv.Numri total i rasteve pozitive është 12.981 raste nga 49.277 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 498 raste të vde kjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 143 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 9.085 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.398

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0