LAJMI I FUNDIT: 181 raste të reja me Koronavirus dhe 136 të shëruar

HomeAktualitet

LAJMI I FUNDIT: 181 raste të reja me Koronavirus dhe 136 të shëruar

136 TË SHËRUAR DHE 181 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 420 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 181 raste pozitive.

Numri total i rasteve pozitive është 6.467 raste nga 32.795 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 158 raste të vde.kjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0