Lajm i mirë për personelin shëndetësor: Dërgohen listat në MSH për pagën shtesë / 300 euro

HomeAktualitet

Lajm i mirë për personelin shëndetësor: Dërgohen listat në MSH për pagën shtesë / 300 euro

IndeksOnlinë më parë raportoi se ende nuk kanë përfunduar listat e personelit shëndetësor, të cilët do të marrin pagën shtesë prej 300 euro për muajin korrik dhe gusht, për ekspozim të drejtpërdrejt rrezikut të infektimit gjatë punës me pacientë të prekur me Covid-19.
Mirëpo, në një përgjigje për IndeksOnline nga Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar se listat tanimë kanë përfunduar dhe janë dërguar në Ministri të Shëndetësisë.

“Listat janë dërguar në Ministri të Shëndetësisë, ata i dorëzojnë në Ministri të Financave”, thuhet në përgjigjen e tyre për IndeksOnline.
Ndryshe, kujtojmë se gjatë ditës së djeshme Sindikata e Infermierëve të Kosovës i ka vendosur ultimatum Ministrisë së Shëndetësisë, SHSKUK-së dhe Ministrisë së Financave që t’i ekzekutojnë paratë deri të martën në ora 16:00./IndeksOnline/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0