Lajm i fundit/ Manchester City fiton gjyqin me Uefa-n, nuk përjashtohet nga Champions League

HomeSport

Lajm i fundit/ Manchester City fiton gjyqin me Uefa-n, nuk përjashtohet nga Champions League

Manchester City ka fituar betejën kundër Uefa-s në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv.

Kjo e fundit ka hequr përjashtimin dy-vjecar të klubit anglez nga kupat e Europës si dhe gjobën prej 30 milionë euro.

Denimi nga qeveria e futbollit europian ishte dhene mbi arsyetimin per shkelje te renda te Fair Play-t financiar nga ana e “Qytetareve”.

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ne Lozane te Zvicres pasi shqyrtoi denimin e dhene nga Uefa si dhe mbrojtjen e anglezeve, vendosi qe te zbuse shume denimin duke i dhene anglezeve vetem nje gjobe 10 milione euro.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0