Ky është ministri i vetëm i LDK-së që nuk arriti të bëhet deputet

HomeAktualitet

Ky është ministri i vetëm i LDK-së që nuk arriti të bëhet deputet

Ministri në detyrë i Infrasatrukturës, Arban Abrashi, është i vetmi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, që mbajti post të ministrit së fundi dhe nuk u zgjodh deputet.
Abrashi mbante numrin 14 në listën e LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit.
LDK-ja, si parti e tretë në këtio zgjedhje do të ketë 15 deputetë në Kuvend, pasi ka marrë më pak se 13 për qind.

Nga Qeveria në detyrë, sa u përket anëtarëve të LDK-së, ulëset në Kuvend i kanë siguruar kryeministri Abvdullah Hoti, zv.kryeministri Driton Selmanaj dhe ministrat Anton Quni, Agim Veliu, Armend Zemaj, Hykmete Bajrami, Besian Mustafa dhe Vlora Dumoshi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0