Ky është djaloshi 19 vjeçar që vd.iq sot në Suharekë

HomeAktualitet

Ky është djaloshi 19 vjeçar që vd.iq sot në Suharekë

Valmir Beqaj, 19-vjeçar nga fshati Studenqan i Suharekës ka vde kur sot si pasojë e pla.gës nga ar ma e zjarrit.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 12:00 njofton Policia e Kosovës, ku V.B., është dërguar pa shenja jete si pasojë e plag osjes nga ar ma e zjarrit.
Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.
Osmanollaj ka treguar se rasti po cilësohet si “vde kje e dyshimtë”, pasi në shtëpinë e vik timës është gjetur një armë e llojit AK-47.

“Sot në orën 12:42 Emergjenca në Suharekë ka informuar se vik tima V. B i lindur në vitin 2001, ka shkuar pa shenja jete si pasojë e plagës nga ar ma e zjarrit”, ka thënë Osmanollaj.

“Rasti është cilësuar si vde kje e dyshimte pasi në shtëpinë e vik timës është gjetur një ar më e gjatë e tipit AK47. Nuk dihen shkaqet dhe motivi i rastit. Njësitë relevante së bashku me Prokurorin e Shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po zhvillojnë hetimet kriminalistike. Trupi i pajetë me urdhër të prokurorit dërgohet në IML për obduksion”, ka deklaruar Osmanollaj.

Lajmin për vde kjen e tij e kanë shpërndarë në rrjete sociale edhe familjarët dhe shokët e të ndjerit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0