Ky do të jetë moti për pesë ditët e ardhëshme

HomeSociale

Ky do të jetë moti për pesë ditët e ardhëshme

“Bubullima, shi dhe diell” – mësoni motin për pesë ditët e ardhshme

Mot i freskët, jostabil dhe kohëpaskohe me rrebeshe shiu mbetet deri nga mesi i javës së ardhshme.Sipas parashikimeve të fundit, në pjesën e dytë të javës së ardhshme pritet rritje e temperaturave si dhe më shumë intervale me diell.Datat:

30.05 – Në mëngjes intervale me diell, në vise të ulëta mundësi për mjegull. Ditën kryesisht me vransira. Pasdite dhe në mbrëmje rrebeshe shiu me mundësi për bubullimë.31.05 – Freskët, kryesisht vranët. Kohëpaskohe me rrebeshe shiu.
1.06 – Mbetet freskët, kryesisht me vransira. Kohëpaskohe me rrebeshe shiu.

2.06 – Freskët, kryesisht vranët dhe kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu.3.06 – Kryesisht me vransira. Kohëpaskohe me rrebeshe shiu.Temperaturat mbeten të ulëta për këtë periudhë kohore dhe pak nën vlerat mesatare. Minimalet do të luhaten nga 6C deri 8C, e maksimalet nga 15C deri 18C.Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 2-7m/s.Shtypja atmosferike gradualisht do të zbres përreth vlerave normale.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0