Kurti për rastet e dhu nës në familje: Është shqetësuese për të gjithë ne si shoqëri

HomeAktualitet

Kurti për rastet e dhu nës në familje: Është shqetësuese për të gjithë ne si shoqëri

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti sot mbajti takim me Ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ushtruesin e detyrës së Ministrit të Punëve të Brends

“Po, Pacolli ndodhet në Tiranë”, këshilltari zbulon marrëveshjen me LDK-në
Rryma në Veri shitet pa leje, Kosova vazhdon të humbë miliona euro
Kreu i Veteranëve pretendon se e zbuloi kush e financon ish-këshilltarin e Kurtit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti sot mbajti takim me Ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ushtruesin e detyrës së Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, Drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj, Kryeshefen Ekzekutive të Agjencisë për Barazi Gjinore, Edi Gusia, Kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni, Drejtorin e Departamentit të Hetimeve, Riza Shillova dhe Kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Skender Çoçaj.

Takimi me këta akterë relevantë ishte i natyrës konsultative, si rrjedhojë e shqetësimeve të ngritura së fundmi në lidhje me numrin e madh të rasteve të dhu nës në familje dhe përd hunimeve të shtuara.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0