Kurti për letrën dërguar Pence: Ka shumë keq-informime për mua dhe qeverinë, mu desh t’i sqaroja

HomeAktualitet

Kurti për letrën dërguar Pence: Ka shumë keq-informime për mua dhe qeverinë, mu desh t’i sqaroja

Kryeministri në detyrë Albin Kurti pas dhurimin të gjakut në Qendrën e Tranfuzionit ka dhënë edhe një deklaratë të shkurtër para gazetarëve.Kurti ka sqaruar letrën që i ka dërguar zëvendëspresidentit amerikan Mike Pence .
Ai ka thënë se kjo letër është shkruar për arsye se ka shumë keq-informime për atë personalisht dhe qeverinë e tij .

“Se pari agjenda ime si Kryeministër në detyrë është publike. Sa i përket letrës ajo nuk është letër e këtij muaji është diku nga mesi i Prillit. Unë gjatë këtyre muajve kam shkruar shumë letra me përfaqësuesit e SHBA-së dhe BE-së .

Një pjesë e letrës i referohet situatës me Pandeminë Covid 19 gjithashtu kam shprehur qëndrimet tona mbi dialogun me Serbinë dhe nuk i jam ankuar askujt për ambasadorin Grenell. Për shkak se ka shumë keq-informime për mua dhe qeverinë më asht dashtë të sqaroj pozicionin tonë. Nuk kanë problem vetëm me qëndrimet e mija, kanë problem me qenien time politike. Unë s’kam inat me askënd nuk e urrej askënd, e dua vendin tim” tha shkurt para mediave Kurti

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1