Kurti mohon ujdinë e Grenell, e quan shprehje interesimi

HomePolitike

Kurti mohon ujdinë e Grenell, e quan shprehje interesimi

Një ujdi që u arrit me ndërmjetësimin e emisarit special amerikan Richard Grenell, kryeministri në detyrë Albin Kurti tha se është vetëm shprehje e interesimit të Kosovës e Serbisë.

Shefi i qeverisë në detyrë ende ka shumë dilema rreth marrëveshjes për linjën ajrore Prishtinë-Beograd dhe anasjelltas.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0