Kurti lavdërohet për punën e tij 100 ditëshe: E ndalëm korrupsionin e nepotizmin!

HomePolitike

Kurti lavdërohet për punën e tij 100 ditëshe: E ndalëm korrupsionin e nepotizmin!

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka mbledhur ministrat e kabinetit të tij, për të raportuar para tyre dhe mediave për 100 ditëshin e punës së tij, raporton Gazeta Lajmi

Në këtë mbledhje, Kurti tha se gjatë qeverisjes së tij, është munduar të ndalë keqpërdorimin e parasë publike, duke i kritikuar qeveritë e kaluara për nepotizëm të lartë.

“Unë jam sjellë kryeministër kur në një kohë qytetarët e kanë adresuar papunësinë dhe korrupsionin si një nga ankesat kryesore të tyre, prioritetet e kësaj qeverie ishin përcaktuar nga qytetarët më 6 shkurt”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0