Kryediplomatja shkon në t’pame tek familja Krasniqi që humbi familjarët në nje aksident në Gjermani

HomeAktualitet

Kryediplomatja shkon në t’pame tek familja Krasniqi që humbi familjarët në nje aksident në Gjermani

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla sot ka qenë në të pame tek familja e Krasniqi nga Ferizaji që humbi familjarët e saj në një aksident në Gjermani.

Haradinaj-Stublla u shprehë se kjo ishte një javë e trishtë për mërgatën tonë.

Tutje, ajo shprehu gatishmërinë dhe solidaritetin e plotë dhe të Qeverisë së Kosovës për t’i qëndruar afër familjes Krasniqi në këtë tr agjedi të rëndë.

Postimi i plotë i Meliza Haradinaj-Stublla:

Javë e trishtë për mërgatën tonë!

Isha sot për ngushëllime në familjen Krasniqi të Rahovicës së Ferizajit, bashkë me kryetarin e degës së AAKsë në Ferizaj, Zv.Ministrin e Infrastrukturës z.Xhavit Zariqi për t’u shprehur solidaritetin dhe gadishmërinë e plotë timen dhe të Qeverisë së Kosovës që t’u qëndrojmë afër familjes në përballjen me këtë tra gjedi të rëndë.

Javë e trishtë për mërgatën tonë!Isha sot për ngushëllime në familjen Krasniqi të Rahovicës së Ferizajit, bashkë me…

Posted by Meliza Haradinaj-Stublla on Sunday, October 18, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0