Kreu i PD-së Lulzim Basha, vizitë dy ditore në Kosovë

HomePolitike

Kreu i PD-së Lulzim Basha, vizitë dy ditore në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike dhe shefi i opozitës së bashkuar, Lulzim Basha do të nisë të hënën një vizitë dy ditore në Kosovë, me ftesë të Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti. Zyra e shtypit në PD bën me dije se, Basha do të zhvillojë takime me drejtuesit më të lartë të shtetit dhe politikës.

Takimi me krerët e shtetit të Kosovës do të nisë në orën 11:00 të paradites, ndërsa i pari që do ta presë kreun e PD-së është kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti.

Agjenda e Bashës në vizitën dy ditore në Kosovë:

-Ora 11.00- Takim me Kryeministrin Avdullah Hoti

Vendi: Kryeministria

-Ora 12.00 -Takim me Presidentin Hashim Thaçi Vendi: Presidencë

-Ora 13.00- Takim/drekë pune me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtin

-Ora 15.00- Takim me Kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0