Kostumi fluturues egziston, marina britanike po e teston (video)

HomeAktualitet

Kostumi fluturues egziston, marina britanike po e teston (video)

Royal Navy, marina britanike, po teston kostume të ngjashëm me ato të Iron Man, sepse mund të përdoren gjatë një aksioni ushtarak për “të fluturuar” nga një anije te tjetra.

Bëhet fjalë për një “armaturë” me fibra karboni dhe është treguar edhe në raste të tjera. Por marina ka publikuar këtë herë këtë video për të dokumentuar si po shkojnë testet.

Edhe marina e Shteteve të Bashkuara të Amerikës po provojnë aksionet e simuluara me të njëjtat kostume, siç shihet në pjesën e dytë të videos.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0