Kosovari paraqitet si polic në Zvicër, ia merr plakës zvicrane 15 mijë franga

HomeAktualitet

Kosovari paraqitet si polic në Zvicër, ia merr plakës zvicrane 15 mijë franga

Zyrtarët kanë arritur ta marrin zarfin me rreth 15,000 franga, me rastin e kontrollimit të bërë të një kosovari 31 vjeçar dhe bashkëpunëtorit të tij të dyshuar, një 30-vjeçari nga Maqedonia e VeriutTë hënën, pak para orës 17, dy hetues nga Policia e Kantonit të Cyrihut në Zollikon kanë vëzhguar një grua të moshuar, e cila po depozitonte një zarf nën një kosh mbeturinash.

Pas pak ata kanë parë kur po ky zarf u mor nga një burrë.Siç shkruan Policia Kantonale në një komunikatë të publikuar të martën, zyrtarët kanë arritur ta marrin zarfin me rreth 15,000 franga, me rastin e kontrollimit të bërë pastaj të një kosovari 31 vjeçar dhe bashkëpunëtorit të tij të dyshuar, një 30-vjeçari nga Maqedonia e Veriut

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0