Kosovarët s’i ndahen detit:Përsëri kolona të gjata në kufi me Shqipërinë

HomeAktualitet

Kosovarët s’i ndahen detit:Përsëri kolona të gjata në kufi me Shqipërinë

Në pikën kufitare me Shqipërinë në Vermicë, mëngjesin e së hënës janë krijuar kolona të gjata të veturave.

Kosovarët edhe në këtë fillimjavë ia kanë mësyrë bregdetit shqiptar.

Në fotografitë e siguruara nga Ekonomia Online shihet se kolona janë krijuar në të gjitha korsitë e hyrje-daljeve.

Shtimi i rasteve me koronavirus në të dy vendet nuk ka zbehur aspak dëshirën e kosovarëve për të udhëtuar dhe pushuar në Shqipëri.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0