Koronavirus, shikoni Wuhan: nga vatër botërore në…(VIDEO)

HomeAktualitet

Koronavirus, shikoni Wuhan: nga vatër botërore në…(VIDEO)

Ilham Mounssif, nëpërmjet videove të ndryshme të publikuara në Instagram, po përshkruan jetën në Wuhan sot, pas emergjencës Coronavirus.

Italiania e re me origjinë marokene tregon si shëtitet qetësisht në rrugë pa maska, me restorantet që qëndrojnë hapur deri natën vonë.

Atmosfera në qytet është e qetë dhe gjithçka duket se është kthyer në normalitet, me Coronavirus-in që duket se është hedhur pas krahëve.

“Karantina tashmë është vetëm një kujtim. Nga vatër botërore në destiancionin turistik më të kërkuar për pushime nga kinezët. Një fundjave në qytetin më popullor kinez të 2020-ës”, ka thënë ambasadorja kulturore në Kinë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0