Konjufca: Zgjatja e orarit të kafeterive deri në 22:30 ishte gabim katastrofal

HomeAktualitet

Konjufca: Zgjatja e orarit të kafeterive deri në 22:30 ishte gabim katastrofal

Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se lirimi i masave kundër virusit COVID-19 nga Qeveria Hoti ishte gabim.

Konjufca theksoi se zgjatja e orarit të punës për gastronominë në periudhën kur konfirmoheshin mesatarisht 200 raste në ditë ishte gabim katastrofal.

“Humbja e kontrollit ndodhi kur i kishim 200 deri në 300 raste e 500 teste në ditë. Në këtë situatë me e vazhdu orarin e jetës së natës prej 21:00 në 22:30 është gabim katastrofal. Profesionistët do kishin thënë që nuk lejohet nëse nuk ishte përzier ministri”, ka deklaruar Konjufca.

Ai vlerëson se pandeminë do ta menaxhonte shumë më mirë QKUK-ja pa Ministrinë e Shëndetësisë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1