Konjufca: Kjo qeveri u bë nga Thaçi dhe Mustafa, Hoti i parëndësishëm!

HomeAktualitet

Konjufca: Kjo qeveri u bë nga Thaçi dhe Mustafa, Hoti i parëndësishëm!

Glauk KonjufcaIsh-ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca thotë se kërkesa e tyre për zgjedhje është një ndër kërkesat më demokratike, teksa shton se Qeverinë Hoti e ka bërë Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa.

Ai tha se kjo qeveri pa ndihmën e Thaçit nuk do të ndodhte.Më tutje, Konjufca shton se rolin kryesor më së paku e ka pasur Avdullah Hoti.

“Ai është i fundit për nga pesha dhe rëndësia”, u shpreh Konjufca në Tv Dukagjin.Ish-ministri tha se LDK-ja ngriti mocion vetëm që ta zëvendësojë kryeministrin.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0