Kolonë veturash në Jarinje hyjnë nga Serbia në Kosovë

HomePolitike

Kolonë veturash në Jarinje hyjnë nga Serbia në Kosovë

Në pikëkalimin kufitar Kosovë-Serbi në Jarinje, radhë të gjata kolonash të automjeteve ndodhen akoma në të dy drejtimet, raporton mediumi serb në Kosovë, “Kosovo Online“, transmeton Gazeta Express.

Për të kaluar po pritet për më shumë se 90 minuta.

Ditëve të fundit, turmat dhe kolonat kilometra në Jarinje janë bërë të përditshme.

Në pikëkalimin kufitar Kosovë-Serbi në Jarinje, radhë të gjata kolonash të automjeteve ndodhen akoma në të dy drejtimet, raporton mediumi serb në Kosovë, “Kosovo Online“, transmeton Gazeta Express.

Për të kaluar po pritet për më shumë se 90 minuta.

Ditëve të fundit, turmat dhe kolonat kilometra në Jarinje janë bërë të përditshme.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0