Khabib Nurmagomedov fiton titullin në UFC, shikoni si e la pa ndjenja në oktagon (VIDEO)

HomeAktualitet

Khabib Nurmagomedov fiton titullin në UFC, shikoni si e la pa ndjenja në oktagon (VIDEO)

Khabib Nurmagomedov ka mposhtur Justin Gaethje dhe ka fituar titullin e peshave të lehta në UFC 254.

Nurmahomedov ka fituar në përballjen e zhvilluar në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Abu Dhabi apo më saktë në vendin e quajtur Fight Island.
Raundi i parë prej pesë minutave ishte thuajse i barabartë me Khabib për një nuancë më të mirë.
Luftëtari nga Dagestani pati 24 goditje për dallim nga 22 të luftëtarit nga Amerika.
Raundi i dytë ishte vendimtar në këtë përballje dhe Khabib këtu tregoi forcën.

Gjyqtari u detyrua ta ndërpres meçin duke ia dhënë fitoren Khabibit me nokaut teknik.

Pas kësaj fitore, Khabib vazhdon rekordin pa humbje, prej 29 fitoreve. /Telegrafi/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0