Khabib i gatshëm të “luftojë” me McGregor, por ka një kusht interesant

HomeSport

Khabib i gatshëm të “luftojë” me McGregor, por ka një kusht interesant

Luftëtari i UFC-së, Khabib është i gatshëm të përballet me McGregor, por para këtij meçi ai ka vendosur një kusht interesant.

Rusi, Khabib i cili dy vite më parë e mposhti kampionin e UFC-së, holandezin, McGregor, thotë se do ia jap edhe një mundësi atij për një super-meç në kafaz, shkruan GazetaLajmi

Por, para se të ndeshet me holandezin e “frikshëm”, Khabib duhet ta mbrojë titullin e tij ndaj Justin Gaethje, meç ky që do të zhvillohet në tetor të këtij viti.

“Ai duhet të kthehet dhe ta mposhtë, Dustin Poirer dhe pasta të luftojë me mua”, tha fillimisht kampioni rus.

“Unë do të luftojë me këdo që e mund, Dustin Poirier, le të jetë ai Tomy Ferguson apo McGregor”, tha Khabib.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0