“Khabib është një lavire që humbet peshë, unë jam arsyeja pse ai nuk lu ftoi në kategorinë e duhur”

HomeAktualitet

“Khabib është një lavire që humbet peshë, unë jam arsyeja pse ai nuk lu ftoi në kategorinë e duhur”

Khabib Nurmagomedov vendosi ta përfundojë karrierën e tij pas fitores ndaj Justin Gaethje.Me atë fitore, Khabib arriti rekordin 29:0 dhe njoftoi se do të tërhiqej. Për shumë adhurues të sportit, ai është lu ftëtari më i mirë në histori, por Colby Covington ishte ndër të paktët që e kritikoi atë.

Covington nuk i pëlqeu që Khabib doli në pension në atë mënyrë.“Vetëm laviret humbin peshë për të lu ftuar. E them këtë për lu ftëtarin tuaj më të dashur. Nëse duhet të humbni peshë, atëherë jeni lavire. Pse nuk duhet të përfshihet në kategorinë e tij reale? Unë jam arsyeja e vërtetë që ai kurrë nuk dëshironte të garonte në kategorinë 77 kg”, tha Covington.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0