Këta janë 6 kandidatët për deputet nga lista ‘GUXO’ e Vjosa Osmanit

HomeAktualitet

Këta janë 6 kandidatët për deputet nga lista ‘GUXO’ e Vjosa Osmanit

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë.

Në mesin e tyre janë edhe aderimet e Vjosa Osmanit. Vetëvendosje i ka rezervuar gjashtë numra për listën Guxo të Osmanit.
Vetë Osmani mban numrin dy, menjëherë pas Albin Kurtit.

Me numër tetë është Donika Gërvalla, pjesë e listës Guxo.

Pastaj vjen Haxhi Avdyli me numër 16. Faton Peci me numër 28, Doarsa Kica me numër 33, Burim Karameta me numër 40 dhe Jeta Statovci me numër 48.

Lista e plotë:
Lista e Referendumit:

1 Albin Kurti
2 Vjosa Osmani Sadriu

3 Glauk Konjufca

4 Vasfije Krasniqi

5 Avni Dehari
6 Albulena Haxhiu

7 Arben Vitia

8 Donika Gërvalla

9 Gani Krasniqi

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0