Kaq persona u arrestuan brenda 24 orëve për mos respektim të rregullores

HomeAktualitet

Kaq persona u arrestuan brenda 24 orëve për mos respektim të rregullores

Policia e Kosovës të premten ka arrestuar 17 persona të cilët nuk zbatuan vendimet e marra nga ana e institucioneve për parandalim të përhapjes së pandemisë COVID-19.

Edhe kësaj radhe, numri më i madh i personave u arrestuan në Prizren gjithsejtë 8. Në veri të Mitrovicës u arrestuan 3, në Prishtinë e Gjilan nga 2 persona, kurse në Pejë dhe Mitrovicën e jugut nga 1 person.

Lajme Kosovë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Telegrafi Jobs Arkiva Marketing

🔴 Vazhdon përhapja e COVID-19 #rriN’shpi

Lajmet që mund t’ju kenë ikur

Për një shëndet më të mirë

Më interesantet nga bota e sportit

Më të lexuarat nga rubrika rozë

Për ju adhurues të veturave

LAJME / KRONIKA E ZEZËPër 24 orë u arrestuan 17 persona të cilët nuk respektuan vendimet lidhur me COVID-19

5 minuta

    

Policia e Kosovës të premten ka arrestuar 17 persona të cilët nuk zbatuan vendimet e marra nga ana e institucioneve për parandalim të përhapjes së pandemisë COVID-19.

Edhe kësaj radhe, numri më i madh i personave u arrestuan në Prizren gjithsejtë 8. Në veri të Mitrovicës u arrestuan 3, në Prishtinë e Gjilan nga 2 persona, kurse në Pejë dhe Mitrovicën e jugut nga 1 person.

Rastet e plota sipas raportit të policisë:

Fushë Kosovë 01.05.2020 – 18:30. Janë ndaluar dy të dyshuar meshkuj kosovarë për shkak se nuk kanë respektuar vendimin e qeverisë lidhur me kufizimin e lëvizjes. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit, rasti procedohet në procedurë të rregullt.

Gjilan 30.04.2020-22:55. Është ndaluar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se nuk e ka respektuar vendimin e qeverisë lidhur me kufizimin e lëvizjes. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit, rasti procedohet në procedurë të rregullt.

Gjilan 30.04.2020-22:55. Është ndaluar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se nuk e ka respektuar vendimin e qeverisë lidhur me kufizimin e lëvizjes. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit, rasti procedohet në procedurë të rregullt.

Prizren 01.05.2020-11:00. Është ndaluar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se nuk e ka respektuar vendimin e Qeverisë lidhur me kufizimin e lëvizjes. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit, rasti procedohet në procedurë të rregullt.

Prizren 01.05.2020-15:30. Është ndaluar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se nuk e ka respektuar vendimin e Qeverisë lidhur me kufizimin e lëvizjes. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit, rasti procedohet në procedurë të rregullt.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0