Jep dorëheqjen Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj

HomeAktualitet

Jep dorëheqjen Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj

Kryeministri Edi Rama ka pranuar dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

Lajmin do e bëj të ditur në konferencën për shtyp të orës 18.00.

Shqipëria ka hyrë në trazira pas vr asjes së 25-vjecarit Klodian Rasha nga policia. Sipas autoriteteve, Rasha i kishte thyer masat e vendosura nga Qeveria për mbrojte nga përhapja e virusit.

Rasha u v ra të marten mbrëma nga një polic shqiptar. Të mërkurën në Tiranë dhe kryeqendra të tjera të Shqipërisë është protestuar dh unshëm. Qytetet janë shkatërruar nga protestuesit, të cilët po kërkojnë drejtësi për vr asjen e të riut

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0