Jashari i prekur nga vde kja e 5 vjeçares që u go dit nga vetura, ka një apel për shoferët

HomeAktualitet

Jashari i prekur nga vde kja e 5 vjeçares që u go dit nga vetura, ka një apel për shoferët

Një pesë vjeçare, ishte vik tima e një aksidenti mes dy veturave që ndodhi sot në rrugën Mitrovicë- Pejë.
Vogëlushja ishte bashkë me një grua, derisa të dyja po ecnin rrugës, por që u përp lasën nga një veturë.
Lajmin e vde kjes së 5 vjeçares e ka marrë me pikëllim kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, transmeton Indeksonline.
Ky i fundit i ka shprehur ngushëllime familjes, për humbjen e vajzës së tyre, derisa ka bërë thirrje për kujdes në komunikacion.
Ky është postimi i Jasharit:
Me pikëllim mora lajmin për vdekjen në aksident trafiku të një fëmiu 6 vjeçar në rrugën Mitrovicë-Pejë, në Runik, e cila ishte duke levizuar në trotuar.
Në emër të komunës së Skenderajt, familjes Sejdiu i shprehi ngushëllimet më të sinqerta për hum bjen e vajzës së tyre.
Po ashtu bëjë thirrje për drejtuesit e automjeteve që të rrisin kujdesin në komunikacion si dhe për organet e rendit që të rrisin kontrollat në trafik dhe vetëdijësim të qytetarëve edhe përmes gjobave në trafik.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0