Ja sa herë mund t’i bie Covid-19 një personit

HomeAktualitet

Ja sa herë mund t’i bie Covid-19 një personit

Nga Korea e Jugut, ku ekspertët deklarojnë se COVID-19 nuk rikthehet më tek një njeri i cili i ka kaluar atë.

Ky lajm shihet si shpresë në luftën kundër pandemisë, siç shkruan Daily Star.

Megjithatë, Organizata Botërore e Shëndetit ka paralajmëruar shtetet kundër përdorimit të “pasaportave të imunitetit”, të cilat ishin menduar ti jepeshin personave të cilët ishin të infektuar me COVID-19.

Këto pasaporta teorikisht do t’u jepen njerëzve që janë shëruar nga koronavirusi, duke supozuar se janë imunë dhe dalin pozitivë në testet për antitrupa.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0