Izolimi i pjesshëm nuk rezultoi efektiv ndaj covid-19, ky vend europian rikthen karantinën e plotë

HomeAktualitet

Izolimi i pjesshëm nuk rezultoi efektiv ndaj covid-19, ky vend europian rikthen karantinën e plotë

Austria po shkon drejt bllokimit total, ndërsa njoftimi pritet të bëhet nesër pasdite gjatë një konference shtypi nga kancelari Sebastian Kurz, njoftojnë mediat austriake.

Pothuajse, dy javë pas të ashtuquajturit bllokim të butë, me një shtetrrethim në mbrëmje, infeksionet vazhdojnë të rriten, me mbi 9,000 raste të reja në ditë.
Sipas të përditshmes “Der Standard”, po shikohet mundësia e mbylljes së të gjitha bizneseve jothelbësore, ndërsa qeveria aktualisht po shqyrton ende mbylljen e kopshteve dhe shkollave fillore./faxweb

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0