Ivanka Trump, vajza e presidentit ka dy fjalë për marrëveshjen Kosovë-Serbi

HomePolitike

Ivanka Trump, vajza e presidentit ka dy fjalë për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Vajza e presidentit amerikan Donald Trump, ka uruar për Marrëveshjen ekonomike të nënshkruar sot në Washington mes Kosovës dhe Serbisë.
”Urime Dondal Trump, Richard Grenell, Robert O’Brien dhe Jared Kushner për progresin e sotëm historik – normalizimin e lidhjeve ekonomike mes Kosovës e Serbisë, dhe ndihmën për zgjidhjen e një konflikti dekadash të gjatë në Evropën Lindore”, shkroi Trump në Twitter.

”Urime Dondal Trump, Richard Grenell, Robert O’Brien dhe Jared Kushner për progresin e sotëm historik – normalizimin e lidhjeve ekonomike mes Kosovës e Serbisë, dhe ndihmën për zgjidhjen e një konflikti dekadash të gjatë në Evropën Lindore”, shkroi Trump në Twitter.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0