Itali/ Shënohet rasti i parë me variantin e ri të covid, ja si manifestohet

HomeAktualitet

Itali/ Shënohet rasti i parë me variantin e ri të covid, ja si manifestohet

Italia ka shënuar paci entin e parë me variantin e ri të koronavirusit, i cili duket se e ka zanafillën në Britaninë e Madhe.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat fqinje, që pranojnë se pacienti është izo luar nga pjesa tjetër e familjes.
Pacienti ishte kthyer në Fiumicino pas një fluturimi nga Mbretëria e Bashkuar.

Tipi i ri i koronavirusit është jashtë ko ntrollit dhe besohet se është më i ngjitshëm se Covid-19, por më pak i rr ezikshëm.

Për këtë shumë shtete, mes të cilave edhe Italia ka mbyllur hyrje-daljet me Mbretërinë e Bashkuar.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0